İstanbul'dan Bursa Turu

Istanbul - Bursa

1 Gün
Bursa / Bursa / Turkey
Gün

1 Gün

Tur Türü

Özel

Grup Sayısı

1 - 13

Lokasyon

Istanbul - Bursa


İstanbul'dan Bursa'ya yapılan günlük turumuzla Bursa'nın güzelliklerini keşfedin ve büyüleyici deneyimlerle dolu bir gün geçirin.
Yeşil Bursa'yı keşfedin; bahçeleri, parkları ve yeşil ormanları ile ünlü olan bu şehir, Türkiye'de popüler bir destinasyon olma özelliğine sahiptir. Nüfus bakımından dördüncü büyük şehir olan Bursa, ilk Osmanlı başkenti olarak zengin bir tarihe sahiptir ve (Khudaundkar) yani Tanrı'nın hediyesi anlamına gelir.

İstanbul'dan Bursa'ya günlük turumuz, müşterilerimize konforlu ve keyifli bir yolculuk vaat eder. VIP turlar için özel araçlar ve grup turları için modern araçlar sunarak uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz.

İstanbul'dan Bursa'ya Mesafe:
Bursa, İstanbul'dan yaklaşık 250 kilometre uzaklıkta olup, yaklaşık iki buçuk saatlik bir sürüş mesafesindedir. Deneyiminizi artırmak için feribot seçeneği sunarak seyahat süresini sadece bir buçuk saate düşürüyoruz.

İstanbul'dan Bursa Turu Detayları:

1️⃣ Otelinizden sizi istediğiniz saatte alıyoruz.

2️⃣ Marmara Denizi'nden Yalova'ya feribotla geçiyoruz.

3️⃣ Bursa şehir merkezinde alışveriş için 2 saat serbest zamanınız olacak (Ulu Camii).

4️⃣ Teleferikle Uludağ'a çıkıp iniyorsunuz. Not: Eğer Uludağ'a araçla gitmek istiyorsanız, ekstra ücret uygulanır.

5️⃣ 600 yıllık Uludağ çınarı altında kahvenizi içebilirsiniz.

6️⃣ İstanbul'daki otelinize dönmek üzere yola çıkıyoruz.

Kapalı çarşı, ipek çarşı ve ünlü Yeşil Camii gibi tarihi simgeleri keşfedin. Uludağ Dağı'nı ziyaret edin, teleferikle keyifli bir yolculuk yapın ve İnkaya köyündeki tarihi ağaca hayran kalın.


Hizmetler Fiyata Dahil Olanlar

✔ Klima sistemine sahip yeni model VIP özel araç

✔ İletişim kurabileceğiniz deneyimli şoför

✔ Araç yakıt masrafı

✔ Feribot ücreti

✔ Araç içinde su

Sizlere özel araçlarla hizmet sunmaktayız.

Mercedes Vito (2-6 kişi), Mercedes Sprinter (7-16 kişi), Mersedes Sprinter Long (19 kişi),

En iyi fiyat teklifi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Whatsapp İletişim Numarası: +90 501 124 00 92


Diğer Önemli Noktalar:

Bal Arı Çiftlikleri: Arıların dünyasını keşfedin ve saf Türk balını tadın.
Helva Fabrikası: Nar helvası ve antep fıstıklı helva dahil çeşitli tatlı seçeneklerini keşfedin.
Alışveriş: Uluslararası markalar ve Türk ürünleri için en büyük alışveriş merkezlerini ziyaret edin.


Bursa Turu Fiyatına Dahil Olanlar:

✔ Modern, konforlu otobüslerde ulaşım.
✔ Çift dilli rehber (Arapça, Türkçe, İngilizce).
✔ İstanbul'a feribot ücretleri.
✔ Teleferik turu.
✔ Uludağ Dağı'nda öğle yemeği.


İstanbul'dan Bursa Turu'nda Gezilecek En Önemli ve Güzel Yerler

İşte size İstanbul'dan Bursa'ya günübirlik tur sırasında ziyaret edilen en çok yerleri listeledik. Bursa'yı ziyaret edilecek en güzel yerleri bulmanızı kolaylaştırmak için buradayız. Her noktanın özel kılan nedir, anlamanıza yardımcı olacağız, böylece bu güzel şehri keşfederken eğlenceli ve unutulmaz bir zaman geçirebilirsiniz.

Yeşil Cami
Resesans doğasının yanı sıra, Bursa şehri, turizmin en önemli direklerinden biri olarak kabul edilen çekici tarihi yerleriyle ünlüdür. Bu tarihi yerlerden en önemlilerinden biri de Yeşil Cami'dir, Bursa'daki en önemli ve en güzel tarihi turistik yerlerden biri olarak büyük tarihî rolü nedeniyle, Osmanlı döneminde birliğin ve gücün simgesi olarak kabul edilir. aynı zamanda yansıttığı eski sanat. Sultan Mehmed I tarafından devleti 11 yıllık bir ayrışmanın ardından yeniden inşa etmeyi başardıktan sonra kuruldu,

Bu, Bursa'daki üçüncü Sultan Camii yapar. Ayrıca Sultan Mehmet Çelebi Camii olarak da bilinir. Cami, dönemin egemen sanatını zarif dekoratif sanat ile birleştiren zarif bir Osmanlı mimarisi ile ayırt edilir. Dışarıdan, pencerelerinden tüm kapılarına kadar yeşil renge eğilir ve içeriden çok güzel olan birçok ayırt edici dekorasyonu görüyoruz, ancak geometrik ve hatta çiçek motifli dekorasyon, iç yazıları ve çizimlerin dekoratifliğini artırır.

Cami, iki büyük kubbe ve bir kapı kubbesi ile taçlandırılmış, camiden ayrı olduğu ilk bakışta görünen iki minaresi vardır, çünkü cami inşa edildikten sonra inşa edildi. Onları ayıran, o dönemde Avrupa'da yaygın olan Barok mimari sanatıdır, ancak Osmanlı Arap süslemesi ile süslenmiştir, bu da onu başlı başına bir mimari şaheser yapar.

Yeşil Cami veya Yeşil Cami yaklaşık 600 yıllık bir geçmişe sahiptir. Sultan Mehmed I'in emri üzerine inşa edilmiştir. Bu cami, Osmanlı tarzı ve eşsiz, harika renkleriyle dikkat çeker. Çok sayıda renkli ağaç ve çiçek içeren bir avlu ve muazzam bir mermer mihrap bulunmaktadır.

Kapalı Çarşı ve İpek Çarşısı
Bursa'daki Ulu Camii'nin arkasında yer alan Kapalı Çarşı, Bursa'da en önemli pazarlardan biri olarak kabul edilir, turist burada popüler ve sosyal bir kayıt, sadelik için bir sığınak ve şehrin eski geçmişinin samimi bir anısını bulur.

Aklınıza gelen her şey burada mevcuttur, çünkü kıyafet satan mağazaların yanı sıra altın, aksesuarlar ve el yapımı tekstil ve şehrin medeniyetini gösteren hediyelik eşyalar gibi çeşitli diğer etkinlikler de bulunmaktadır. İpek Çarşı, şehirdeki en ünlü pazarlardan biri olarak bilinir. Antik çağlardan beri Şehir İpek olarak bilinir ve Koza Han, şehirdeki en önemli ipek pazarlarından biri ve şehirdeki en önemli turistik yerlerden biri olarak kabul edilir.

Bu, Bursa şehrindeki en büyük ve en eski pazarlardan biri olarak kabul edilir ve Osmanlı İmparatorluğu'nun kurulmasından önceye dayanır ve birçok orijinal ipek, pamuklu giyim, el sanatları ve diğer ürünleri satan ticari mağaza bulunmaktadır.

Uludağ Dağı

Bursa şehrinin güneyinde yer alır ve deniz seviyesinden 2.000 metreden fazla yüksekliğe sahiptir. Kışın karla beyaz renge bürünmesi, kış sporları yapmak için en iyi fırsatı sunar ve uluslararası Olimpik kayak yarışmalarına ev sahipliği yapılır. Yazın yoğun yeşil ağaçlarla kaplıdır ve ormanlarında kamp gezileri düzenlenir. Ayrıca zirvelerini birbirine bağlayan dünyanın en uzun teleferiğiyle keyifli bir sürüşün tadını çıkarabilirsiniz.

Uludağ Dağı, özellikle kışın, yılın çoğu günü karla kaplı olduğu için Bursa şehrindeki ünlü tarihi yerlerden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle dağ, Türkiye'nin en ünlü turistik destinasyonlarından biri olarak kabul edilir, çünkü teleferikle ulaşılır. Bu, şehirde dev bir projedir, şehri ziyaret ettiklerinde binlerce turist tarafından kullanılır. Bursa gezilerini karakterize eden en önemli turistik yer olan dağa çıkmak için.

Bursa Gezisi Teleferik Sürüşü

Teleferiğe binmek için şehir manzarasının tamamını görmek için dağın zirvesine doğru ilerleyeceğiz ve Bursa gezimiz sırasında, teleferiğin ilk durağından teleferik alanından aşağıya inmek için dünyanın en uzun teleferiğini kullanacağız. Bursa'nın yeşil şehri ve denizi ve en güzel hatıra fotoğraflarını çekin. Dağın zirvesinde yapabileceğiniz kar kayağı ve kar motoru gibi etkinlikler bulunmaktadır.

Tarihi Ağaç
Inkaya köyünde bulunan bu çam ağacı, en büyük karaçam ağaçlarından biridir. Bursa'nın başında bulunur ve şehir merkezine arabayla sadece on dakika uzaklıktadır. Bu devasa ağacın üzerinde yazılı olan ağacın yaşı 600 yıl, bu nedenle bu ağaç bir sembol haline gelmiştir. Bursa şehrinin ünlü sembollerinden biri.

Ağacın altında şehrin muhteşem manzarasına sahip güzel bir kafe bulunmaktadır ve yakınında bilet ve antika satan bazı dükkanlar vardır. Gövde çapı 18,5 metreye kadar ulaşır,
ve yüksekliği 35 metreye kadar ulaşır. Bursa'daki tarihi ağaç, Bursa şehrinin muazzam manzarasına ve panoramik manzarasına sahip harika bir atmosferi olan bir kafeterya ve restoran ile çevrilidir.

Ziyaretçilere, lezzetli sebzeler, peynirler, süt ürünleri, reçeller ve diğer taze yerel ürünlerle zengin geleneksel kahvaltı sunulmaktadır. Yer aynı zamanda antika, hediyelik eşya, giyim, el yapımı yün şallar vb. satan birçok açık hava dükkanına sahiptir, bu da size muhteşem bir anı yaratır.

Bu yerleşim yeri 600 yıl önce, onuncu Osmanlı Sultanı olan Sultan Salman tarafından bu yere dikildiği için 600 yıllık bir tarihi ağaçtır. Ağaç, güzel kırsal bir köyde Uludağ'ın eteklerinde bulunmaktadır ve etrafında küçük ve popüler dükkanlar yayılmıştır.

Bal Arıları
Bursa'nın en önemli turistik cazibe merkezlerinden biri olan bu arıcılıklar, ziyaretçilere ilginç ve benzersiz bir gezi sunar, aynı zamanda onlara alınan bal miktarına göre belirli bir türde birçok saf ve ayırt edici Türk balı sunar. tıbbi ve terapötik özellikleriyle ünlüdür ve arı kovanları özelliklerine göre birbirinden farklılık gösterir.

Bursa'daki bal arıları kırsal alanlarda ve dağ zirvelerinde bulunur ve bu arıcılıklar ürettikleri bal türlerine göre birbirinden farklılık gösterir.

Bursa yalnızca 4'ten fazla bal türü üretir, bunlar arasında şehirde en ünlü olan kestane çiçeği balı bulunmaktadır. Bursa, Türkiye'nin en büyük kestane çiftliklerine sahip olduğu için kestane şekeri veya kestane balını almak için ideal bir yerdir.

Bölge aynı zamanda ünlü çam balı ile tanınır, bu balın, solunum sistemi ve astım hastalarına büyük fayda sağlayan tıbbi özellikleri ile bilinir, ayrıca romatizma (romatizma) hastalarına yardımcı olma konusundaki faydaları ile bilinir. Ayrıca çiçek balı, akasya balı ve dağ çiçeği balı bulunmaktadır ve her biri birçok tıbbi ve terapötik özelliğe sahiptir.

Bursa'daki bal arıları, yoğun doğa ile çevrili büyüleyici dağlık bir ortamda bulunmaktadır. Bursa, etkileyici doğal güzellikleri, şehir arazileri ve muazzam dağlarıyla, bu doğanın yeni faydaların kaynağı olmasını sağlamak için en iyi şekilde kullanılır, bu da Bursa'daki bal arılarıdır ve size Bursa'nın doğal bal arılarını ziyaret etme fırsatını sunar, bu da Kastna bölgesinde bulunur. Doğal bal arılarının türlerini içerir.

Uludağ Dağı

Bursa şehrinin güneyinde yer alır ve deniz seviyesinden 2.000 metreden fazla yüksekliğe sahiptir. Kışın karla beyaz renge bürünmesi, kış sporları yapmak için en iyi fırsatı sunar ve uluslararası Olimpik kayak yarışmalarına ev sahipliği yapılır. Yazın yoğun yeşil ağaçlarla kaplıdır ve ormanlarında kamp gezileri düzenlenir. Ayrıca zirvelerini birbirine bağlayan dünyanın en uzun teleferiğiyle keyifli bir sürüşün tadını çıkarabilirsiniz.

Uludağ Dağı, özellikle kışın, yılın çoğu günü karla kaplı olduğu için Bursa şehrindeki ünlü tarihi yerlerden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle dağ, Türkiye'nin en ünlü turistik destinasyonlarından biri olarak kabul edilir, çünkü teleferikle ulaşılır. Bu, şehirde dev bir projedir, şehri ziyaret ettiklerinde binlerce turist tarafından kullanılır. Bursa gezilerini karakterize eden en önemli turistik yer olan dağa çıkmak için.

Bursa Gezisi Teleferik Sürüşü

Teleferiğe binmek için şehir manzarasının tamamını görmek için dağın zirvesine doğru ilerleyeceğiz ve Bursa gezimiz sırasında, teleferiğin ilk durağından teleferik alanından aşağıya inmek için dünyanın en uzun teleferiğini kullanacağız. Bursa'nın yeşil şehri ve denizi ve en güzel hatıra fotoğraflarını çekin. Dağın zirvesinde yapabileceğiniz kar kayağı ve kar motoru gibi etkinlikler bulunmaktadır.

Tarihi Ağaç
Inkaya köyünde bulunan bu çam ağacı, en büyük karaçam ağaçlarından biridir. Bursa'nın başında bulunur ve şehir merkezine arabayla sadece on dakika uzaklıktadır. Bu devasa ağacın üzerinde yazılı olan ağacın yaşı 600 yıl, bu nedenle bu ağaç bir sembol haline gelmiştir. Bursa şehrinin ünlü sembollerinden biri.

Ağacın altında şehrin muhteşem manzarasına sahip güzel bir kafe bulunmaktadır ve yakınında bilet ve antika satan bazı dükkanlar vardır. Gövde çapı 18,5 metreye kadar ulaşır,
ve yüksekliği 35 metreye kadar ulaşır. Bursa'daki tarihi ağaç, Bursa şehrinin muazzam manzarasına ve panoramik manzarasına sahip harika bir atmosferi olan bir kafeterya ve restoran ile çevrilidir.

Ziyaretçilere, lezzetli sebzeler, peynirler, süt ürünleri, reçeller ve diğer taze yerel ürünlerle zengin geleneksel kahvaltı sunulmaktadır. Yer aynı zamanda antika, hediyelik eşya, giyim, el yapımı yün şallar vb. satan birçok açık hava dükkanına sahiptir, bu da size muhteşem bir anı yaratır.

Bu yerleşim yeri 600 yıl önce, onuncu Osmanlı Sultanı olan Sultan Salman tarafından bu yere dikildiği için 600 yıllık bir tarihi ağaçtır. Ağaç, güzel kırsal bir köyde Uludağ'ın eteklerinde bulunmaktadır ve etrafında küçük ve popüler dükkanlar yayılmıştır.

Bal Arıları
Bursa'nın en önemli turistik cazibe merkezlerinden biri olan bu arıcılıklar, ziyaretçilere ilginç ve benzersiz bir gezi sunar, aynı zamanda onlara alınan bal miktarına göre belirli bir türde birçok saf ve ayırt edici Türk balı sunar. tıbbi ve terapötik özellikleriyle ünlüdür ve arı kovanları özelliklerine göre birbirinden farklılık gösterir.

Bursa'daki bal arıları kırsal alanlarda ve dağ zirvelerinde bulunur ve bu arıcılıklar ürettikleri bal türlerine göre birbirinden farklılık gösterir.

Bursa yalnızca 4'ten fazla bal türü üretir, bunlar arasında şehirde en ünlü olan kestane çiçeği balı bulunmaktadır. Bursa, Türkiye'nin en büyük kestane çiftliklerine sahip olduğu için kestane şekeri veya kestane balını almak için ideal bir yerdir.

Bölge aynı zamanda ünlü çam balı ile tanınır, bu balın, solunum sistemi ve astım hastalarına büyük fayda sağlayan tıbbi özellikleri ile bilinir, ayrıca romatizma (romatizma) hastalarına yardımcı olma konusundaki faydaları ile bilinir. Ayrıca çiçek balı, akasya balı ve dağ çiçeği balı bulunmaktadır ve her biri birçok tıbbi ve terapötik özelliğe sahiptir.

Bursa'daki bal arıları, yoğun doğa ile çevrili büyüleyici dağlık bir ortamda bulunmaktadır. Bursa, etkileyici doğal güzellikleri, şehir arazileri ve muazzam dağlarıyla, bu doğanın yeni faydaların kaynağı olmasını sağlamak için en iyi şekilde kullanılır, bu da Bursa'daki bal arılarıdır ve size Bursa'nın doğal bal arılarını ziyaret etme fırsatını sunar, bu da Kastna bölgesinde bulunur. Doğal bal arılarının türlerini içerir.


İstanbul Çıkışlı Bursa Turu Rezervasyon ve Fiyatlandırma​:

Bursa gezinizi, adınızı, otel bilgilerinizi, kişi sayısını, oda numaranızı ve tur tarihinizi içeren bilgilerle 24 saat önceden rezerve edin. Ödeme önceden veya tur günü yapılabilir.

Interlet Travel Tours ile Bursa'nın cazibesini bir günde keşfedin, tarihi yerlerini, doğasını ve keyifli deneyimlerini keşfedin.

Sadece özel araçlarımızla hizmet veriyoruz.

Mercedes Vito (2-6 kişi), Mercedes Sprinter (7-16 kişi), Mersedes Sprinter Long (19 kişi),

En iyi fiyat teklifi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Whatsapp İletişim Numarası: +90 501 124 00 92

En iyi tanıtım turlarımız
En popüler tour lokasyonları