İstanbul Şehir İçi Antik Tur

İstanbul

€700.00 Starting From / PP €580.00
4 Gün
Istanbul / Istanbul / Turkey
Gün

4 Gün

Tur Türü

Özel

Grup Sayısı

1 - 13

Lokasyon

İstanbul

blue_mosque.jpg hagia_sophia.jpg topkapi_palace.jpg grand_bazaar.jpg bosphorus.jpg dolmabahce_palace.jpg ortakoy_beach.jpg galata_tower.jpg taksim_square.jpg camlica_hill.jpg camlica_mosque.jpg beylerbeyi_palace.jpg uskudar_maidens_tower_beach.jpg

1 Gün : İstanbul Karşılama, Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Çamlıca Tepesi Yolculuğunuzdan sonra İstanbul Atatürk Havaalanından veya Sabiha Gökçen Havalimanından alınıp otelinize transferiniz yapılacaktır. Karşılama yapan acente personelimiz size tur programı hakkında bilgi verecektir. Kız Kulesi gezimiz için Kabataş’ a hareket ediyoruz. Kız Kulesi’ ne ulaştığımızda fotoğraf ve çay molası sonrasında Salacak’ta bulunan aracımıza binip Beyleybeyi Sarayı’ na gidiyoruz. iki küçük deniz köşkünden oluşan Beylerbeyi Sarayı gezimizden sonra muhteşem boğaz manzarası bulunan Çamlıca Tepesi’ ne geçiyoruz. Denizden 268 m yükseklikte bulunan Çamlıca tepesi’nde akşam yemeği ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında tekrar toplanıyor ve otelimize dönüyoruz. Yolculuğunuzdan sonra İstanbul Atatürk Havaalanından veya Sabiha Gökçen Havalimanından alınıp otelinize transferiniz yapılacaktır. Karşılama yapan acente personelimiz size tur programı hakkında bilgi verecektir.

2. Gün: İstanbul Sultanahmet Turu Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Osmanlının en büyük ve İstanbul’un ilk sarayı olan Topkapı Sarayı’nı gezdikten sonra Bizans döneminin en önemli kilisesi, Osmanlı döneminde camii günümüzde müze olarak hizmet veren Ayasofya’yı geziyoruz. Daha sonra Hipodrom bölgesindeki Sultanahmet Camii, Dikilitaş, Yılanlı sütün, gezilerinin ardından Arkeoloji müzesini geziyoruz. Tur programımızı burada sonlandırıp size kapalı çarşıda kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında tekrar toplanıyor ve otelimize dönüyoruz.

3. Gün: Pierre Lotti ve Miniatürk Turu ve Floria Akvaryum ( Otelde Açık Büfe Kahvaltı ) Miniatürk Turu , 80'den fazla mimari harikasından oluşmakta olanOrta Doğu'daki en büyük minyatür kenti ziyareti Pierre Lotti, Türkiye, 60.000 metrekarelik alana sahip ve farklı dillerde eksiksiz bilgi içeriyor. Fransız şairi ve sanatçı Pierre Loti'nin adını taşıyan, Osmanlı İmparatorluğu'nun eski ünlü bir kafesi, yeşil alanların arasında bir yamaçta, Haliç'in güzel manzarasına sahip bir kafe olan Teleferik uçuşunun tepesinde bir kafe. Floria Akvaryum, İstanbul Akvaryum; Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırma, interaktiflik, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenisi... Coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplam 17tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahta yolculuk yapmaya hazır mısınız? Alanların temalandırılmasında o alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer alıyor. Alanların, ses ve ışıklandırma sistemleri de bu temalandırmaya uygun olarak düzenlendi.

4. Gün: İstanbul Tur Sonu ( Otelde Açık Büfe Kahvaltı ) Tur programının sonu geliyoruz sizi Atatürk Hava Limanı yada Sabiha Gökçen’e bırakıp ve vedalaşıyoruz. Bir başka Tatileli tur organizasyonunda buluşmak dileği ile,

En iyi tanıtım turlarımız
En popüler tour lokasyonları